euroShell kütusekaart pakub teie ettevõttele turvalist ja tõhusat viisi kütuse ostmiseks ning võimalust kasutada mitmeid teisi suurepäraseid teenuseid. Rohkem kui 50-aastase kütusekaardi kogemusega ning maailma ühe suurima tanklavõrgustikuga euroShell kütusekaart võimaldab paremat ülevaadet, mugavust ja turvalisust. Samuti pakub Shell teie vajadustele kohaldatavat ja turvalist maksemeetodit ning individuaalset klienditeenindust.
euroShell kaardi kasutamise peamised eelised:
 Sularahata maksmine
 Turvalised tehingud
 Kulude kontroll ja väiksem halduskulu, mis toetab tõhusat ja kasumlikumat ettevõtlust
 Ühised arved tervele autopargile, nii teenuste kui kütuse eest
 Kaubanduskrediit ja tagantjärele tasumine tehingute eest
 Võimalus kasutada Euroopa ühte suurimat tanklavõrgustikku
 24/7 klienditeenindus internetis – Shell Card Online
 Lihtne tasumine teemaksude, praamide kasutamise, tunnelite läbimise ja muude teenuste eest
 Kõrgekvaliteedilised lisanditega Shelli kütused

Kõrgekvaliteedilised kütused

Shell on aastaid tegelenud uurimis- ja arendustegevusega, et välja töötada kõrgekvaliteedilised kütused, mis hoiavad teie veokid liikumas. Tegelikult investeerime üle 1 miljoni dollari igal aastal — see on rohkem kui ükski teine ülemaailmne naftakontsern.

Shell FuelSave Diesel

Juhite veoautoparki? Lugege, kuidas töötab teie heaks Shell FuelSave Diesel?
Shell FuelSave Diesel’i ainulaadne koostis on välja töötatud selleks, et hoida pihustiotsikud settest puhtana, mis aitab tõsta mootori tõhusust ja kütusesäästlikkust veoki kasutusea jooksul.
Vähendab mootori tööjõudluse langust
Shell FuelSave Diesel on valmistatud spetsiaalselt selleks, et vältida tagi kogunemist mootoris. Vananedes võib raskeveokite diiselmootoritel tõusta kütusetarbimine ja heitgaaside eraldumine ning langeda tööjõudlus.
Välja töötatud kütusesüsteemi kaitsmiseks korrosiooni eest
Diiselkütused ise ei ole korrosiivse toimega, kuid aja jooksul ja sobivates tingimustes võib tekkida rooste, mis söövitab terasest mahuteid ja torustikke. Shell FuelSave Diesel’i koostisesse kuulub tugevatoimeline korrosioonitõrjeaine, mis aitab kaitsta kütusesüsteemi korrosiooni eest.
Välja töötatud vahutamise vähendamiseks tankimisel
Diiselkütusel on loomulik omadus moodustada vahtu, näiteks tankimisel. See võib võtta paagis ruumi ja aeglustada tankimisprotsessi. Shell FuelSave Diesel on välja töötatud vahutamise vähendamiseks, võimaldades paagi täiesti täis tankida väiksema mahavalgumise ohuga.
Välja töötatud heitgaaside ja suitsu vähendamiseks
Shell FuelSave Diesel, mis on välja töötatud diiselmootori pihustiotsikute puhtana hoidmiseks, tagab kütuse energiatõhusama põlemise, mis aitab vähendada CO2 heidet ja suitsu.
Vaadake, kuidas FuelSave Diesel aitab
Mootor: väldib pihustile sette kogunemist
Mõõtsime pihustiotsikule koguneva sette mõju mootori testidega ja maanteesõidu katsetega ning leidsime kütuse tarbimises kuni 3%-lise erinevuse.
Heitmed: väldib suurenenud heitkoguseid ja suitsu
FuelSave Diesel hoiab pihustiotsikud puhtana ning toetab kütuse energiatõhusamat põlemist, mis lõpptulemusena vähendab CO2 heidet ja suitsu.
Kütusesüsteem: kaitseb kütusesüsteemi korrosiooni eest
Aja jooksul võib rooste söövitada terasest mahuteid ja torustikke. Shell FuelSave Diesel sisaldab tugevatoimelist korrosioonitõrjeainet, mis aitab kaitsta kütusesüsteemi korrosiooni eest.
Kütusepaak: vähendab vahutamist tankimisel
Diiselkütusel on loomulik omadus moodustada vahtu, mis võtab paagis ruumi ja aeglustab tankimisprotsessi. Shell FuelSave Diesel on välja töötatud vahutamise vähendamiseks, mis võimaldab paagi täis tankida väiksema mahavalgumise ohuga.

AdBlue® Shellilt

AdBlue® on saadaval Shelli laialdases müügivõrgustikus ning see aitab täita Euroopa heitmenormide nõudeid.
AdBlue® on heitgaaside käitlemiseks välja töötatud ohutu, vesilahustuv vedelik, mis aitab täita rangeid heitgaasinormide nõudeid. Tegelikult kasutab enamik Euro 4 või Euro 5 heitmenormidele vastavaid raskeveokeid AdBlue®.
• Võimaldab tagada sõidukite vastavuse Euroopa heitmenormidele
• Saadaval erinevates müügikohtades kogu Euroopas
• Osta saab euroShell kütusekaardiga

Kuidas AdBlue® töötab?
AdBlue® pritsitakse automaatselt heitgaasidesse. NOx heitmed muudetakse siin valikulise katalüütilise redutseerimisega (SCR) looduslikuks veeks ja lämmastikuks.
Kus müüakse AdBlue®?
AdBlue® on 5- või 10-liitristes pakendites saadaval paljudes rahvusvahelistes müügikohtades.

Võrgustik

Kõikjal, kuhu teie autojuhid lähevad, leiavad nad teenindusjaama, kus saab euroShell kaardiga tankida. Shell pakub teile 35 riigis 24 000 jaamast koosnevat võrgustikku, mis hõlmab spetsiaalselt veoautodele kohandatud tanklaid peamistes Euroopa asukohtades.

Shell pakub teile ühte Euroopa suurimat võrgustikku rohkem kui 2500 spetsiaalselt veoautodele kohandatud teenindusjaamaga, kus on raskeveokite sõidurajad, turvaline parkimine ja autojuhtide ruumid. Shelli soovituslikud tanklad hõlmavad suurel hulgal erinevaid asukohti, mis paiknevad mugavalt kiirteedel, peamistel riiklikel/rahvusvahelistel transiiditeedel, riigipiiridel ja logistikasõlmedes nagu sadamad.
Lisaks raskeveokite kiirtankimise pumpadele ja kõrgetele varikatustele on paljudes kiirteedel asuvates veoautode tanklates:
• spetsiaalne ruumikas veoautode parkla
• kvaliteetne kauplus ja restoran
• puhtad tualettruumid
• „Peatu ja puhka“ alad

Veoki võrgutööriist Truck Network Tool
euroShell kaardi Veoki võrgutööriist (Truck network tool) näitab autojuhtidele soovituslikke tanklaid igas riigis. Võimalik mugavalt tutvuda üksikasjadega, teavet alla laadida ja trükkida ning sorteerida välja AdBlue tanklad.

Shell kaart internetis (Shell Card Online)

Shell kaart internetis (Shell Card Online) on kütusekaardi täiustatud haldusvahend, mis aitab hoida kontrolli all igat aspekti ettevõttes. Ainult euroShell kaardi omanikele mõeldud teenuse peamised eelised on:
• Kaardi lihtne haldamine internetis
• Kohene kliendi vajadustele kohandatud teavitamine kaarditehingutest
• Parem kontroll veokipargi üle erinevate nutikate teavitamise seadistuste abil
• Kasutajasõbralik liides, kättesaadav 24/7
• Valik aruandeid
Sisselogimine Shell kaardi kasutamiseks internetis (Login to Shell Card Online ) –

Teemaksud

Olenemata sellest, kas teie ettevõte tegeleb kaupade või reisijate veoga ühes või mitmes riigis, või teil on veokipark ettevõtluse toetamiseks muul tegevusalal, vajate veokite liikumas hoidmiseks palju enamat kui kütus. Nüüdseks on peaaegu kõik Euroopa riigid kehtestanud teatava maanteemaksude skeemi, paljudes riikides on võimalik arvet tasuda esinevate makseviisidega. Sõltumata riigist või süsteemist kehtib kõikjal euroShell kaart, mis ei anna ainult teavet, vaid pakub veel olulisemat – lahendusi!
Shell kütusekaardiga saab tasuda kasutus- ja teemakse kõigis peamistes Euroopa riikides.
Shell Euroopa kütusekaardi kasutamine teemaksude tasumisel

Kasutades Shell Euroopa kütusekaarti Euroopas teemaksude eest tasumiseks laienevad teile järgmised hüved:
• Kõik kasutus- ja teemaksudega seotud kulud kajastuvad teie euroShell arvel, sageli otse kütusekulude kõrval.
• Nõutav on üks krediidihinnang, nii saate hiljem mugavalt tasuda kõik teemaksudega seotud kulud Euroopas, tehes ühe makse olenemata läbitud riikide arvust.
• Täiendavaid aruandeid on võimalik vastavalt vajadusele kohandada, kui vajate teekonna optimeerimist.
• Lisaks kütuse ostmisel tasutud käibemaksule tagastatakse käibemaks ka teistelt asjakohastelt ostudelt.
• Pakume allahindlust neile, kes kvalifitseeruvad sagedasteks kasutajateks – tutvuge teemaksu kehtestajate tingimustega ning saavutage õigustatud kokkuhoid.
• Võime anda juhiseid makse tüübi kohta, mis on kõige ökonoomsem teie ettevõtte veokipargi poolt kasutatavatel marsruutidel.
• Anname nõu kohaldatavate registreerimismenetluste juures, kui maksuhaldurid seda nõuavad.
• Meie kodulehelt leiate lingid kõigi euroShell kaarti aktsepteerivate teemaksu partnerite kodulehtedele, kus saab teavet kehtivate tariifide või toimunud muudatuste kohta.
• Lõpuks, euroShell kaardiga on teile tagatud osalemine aastast aastasse toimuvas arengus, sest meie pakkumine laieneb sujuvalt riikidesse, mis võtavad kasutusele teemaksusüsteeme.

Täpsemat teavet riikide kohta, kus kasutus-/teemakse saab tasuda euroShell kaardiga, leiate meie maanteeteenuste kaardilt.

Maanteeteenused

Tunnelid ja sillad
Tunnelite läbimine ja sildade ületamine on Euroopas reisimise oluline osa. See on kallis ja sageli võib ühekordne läbimine maksta sadu eurosid, seega on tähtis nende kulude tõhus haldamine.

Tasumise võimalused

Paljudes Euroopa tunnelites ja sildadel saab maksta euroShell kaardiga või kasutades muid võimalusi, näiteks Frejus kaarti või Brobizz pardaseadet. Kõik maksed kajastuvad teie euroShell kütusekaardi arvel, mis lihtsustab kulude haldamist.
Pardaseadmega saate kasutada erisõiduradu, mis tagab kiire edasiliikumise ka kõige tihedama liikluse korral. Korduvsõitjatele ja kohalikele liiklejatele võivad kehtida madalamad maksumäärad.

Tunnelid

Riik Tunnel
Austria Arlbergstrassen Tunnel (S16)
Bosruck Tunnel (A9)
Gleinalm Tunnel (A9)
Tauern ja Katschbert Tunnel (A10)
Pfander Tunnel (A14)
Kõigis ülalnimetatud tunnelites kehtib teemaks GO Maut, kui sõiduki mass ületab 3,5 tonni.
Felbertauernstrasse Tunnel
Austria/Sloveenia Karawanken Tunnel
Belgia Liefkenshoek Tunnel
(maksmine otse eS kaardiga või meie Interroute elektroonilise sildi abil, mis hõlmab ka Prantsusmaa/Hispaania maanteed)
Prantsusmaa/Itaalia Frejus Tunnel ja Mont Blanc Tunnel (maksmine otse eS kaardiga või Frejus kaardiga)
Prantsusmaa /Ühendkuningriik Eurotunnel (läbisõidu broneerib meie partner Transcamion)
Madalmaad Westerschelde Tunnel
Norra Oslofjordtunnel, Trekantsambandet (maksmine otse eS kaardiga või Brobizz seadmega) Sunnhordland Tunnel (maksmine otse eS kaardiga)
Sillad riikides
Riik Sillad
Prantsusmaa Pont de Normandie, Pont de Tancarvile, Viaduc du Millau
Taani Great Belt Bridge (maksmine otse eS kaardiga või Brobizz seadmega)
Taani/Rootsi Oresund Bridge (maksmine otse eS kaardiga või Brobizz seadmega)
Norra Skodjebrua (maksmine otse eS kaardiga), Sykkylvsbrua ja Straumsbrua (maksmine otse eS kaardiga või Brobizz seadmega)
Norra/Rootsi Svinesund Bridge (maksmine otse eS kaardiga või Brobizz seadmega)
Parvlaevad ja ROLA (veoauto rongil)

Kui teie sõidukid reisivad mööda maad, veeteed või raudteed, võite loota oma euroShell kaardile, et broneerida ja tasuda reisimise eest kogu Euroopas. Võimalus kasutada rohkearvulisi Euroopa laevaliine ja ROLA (veoauto rongil) teenuseid, saades koondarve kõigi kulutuste eest, säästab teie tööaega ja ka raha.
Parvlaevateenused
euroShell kaardi kasutamine võimaldab nautida suure parvlaevade agendi Transcamion’i üleeuroopalisi teenuseid ja P&O Ferries’e teenuseid.
Transcamion teeb koostööd rohkem kui 150 parvlaevade agendiga ning pakub üle 1300 laevaliini, alustades Mustast merest ja Balti merest kuni Kaspia mere või Vahemereni.
P&O Ferries opereerib peamiselt Prantsusmaa ja Ühendkuningriigi vahelist liini (Dover – Calais), siiski on euroShell kaardiga võimalik tasuda ka ülesõitude eest Belgia, Madalmaade ja Ühendkuningriigi vahel.
Parvlaeva ülesõidu broneerimine
Ülesõidu broneerimiseks Transcamion’i kaudu külastage veebilehte www.transcamion.com. Transcamion võimaldab allahindlusi (sõltuvalt ülesõitude arvust) ning vajadusel isegi väljumisaja muutmist.
P&0 Ferries’ega reisides saavad teie autojuhid tasuda euroShell kaardiga otse terminalis, eelnevat broneeringut ei ole vaja. Täpsemat teavet liinide ja sõiduplaanide kohta leiate www.poferriesfreight.com.
ROLA (veoautod rongidel)
Kiiruse- ja kaalupiirangud, töötunnid ja keskkonnakaitse aspektid võivad kõik mõjutada rahvusvahelisi autovedusid maanteel. Nende probleemide lahenduseks on veoauto ja rongisõidu kombinatsioon ROLA (Rollende Landstraße).
ROLA peamised eelised
• Reisi aeg kuulub autojuhi puhkeaja hulka
• Jooksvate kulude kokkuhoid – kütus ja teemaks, veoauto kulumine
• Puuduvad veoautode transiidi piirangud
• Võimalus vältida liiklusummikuid ja järjekordi veoautode kontrollpunktides
• Parem reisi ja kohaletoimetamise aja planeerimine
ROLA reisi broneerimine
ROLA teenuste broneerimiseks euroShell kaardiga pöörduge OEKOMBI poole, mis on Euroopa juhtiv ettevõte saatjaga kombineeritud vedude valdkonnas, või meie partneri Transcamion’i poole.
Oekombi pakub teenust järgmistel liinidel:
• Salzburg (AT) – Triest (IT)
• Wels (AT) – Maribor (SLOV)
• Wörgl (AT) – Brenner (AT)
• Wörgl (AT) – Trento (IT)
Täpsema teabe, sealhulgas broneerimise korra, sõiduplaani ja hinnakirja, leiate ÖEKOMBI veebilehelt www.oekombi.at.

Tehniline abi ja turvateenused
Veokipargi töökorras hoidmine on teie ettevõtte jaoks elulise tähtsusega. Meie tagame kütusekaardi kasutajatele usaldusväärse ja tõhusa tehnilise abi terves Euroopas, et teie autojuhid oleks esimesel võimalusel jälle teel. Sama teenuse raames saate lihtsalt tellida ka turvateenuseid.
Tehnilist abi osutatakse veokitele massiga üle 3,5 tonni, turvateenuseid aga kõigile Shell kütusekaardi kasutajatele.
Kui vajate abi Euroopa mis tahes punktis, helistage meie partnerile numbril 08705 746722 ja nad korraldavad kõik. Tekkinud probleemi saate selgitada oma keeles ning abi saabub esimesest sobivast teeninduspunktist.

Shell kütusekaardiga saate teenuseid kasutada peaaegu 40-s Euroopa riigis:

Austria, Belgia, Bulgaaria, Bosnia-Hertsegoviina, Eesti, Hispaania, Horvaatia, Iirimaa, Itaalia, Kosovo, Kreeka, Leedu, Läti, Luksemburg, Madalmaad, Makedoonia, Malta, Moldova, Montenegro, Norra, Poola, Portugal, Prantsusmaa, Rootsi, Rumeenia, Saksamaa, Serbia, Slovakkia, Sloveenia, Soome, Šveits, Taani, Tšehhi Vabariik, Türgi, Ukraina, Ungari, Valgevene, Venemaa, Ühendkuningriik .

Peamised eelised:
• Hoiate oma veokipargi ja ettevõtte töös.
• Teie autojuhid peavad meeles pidama vaid ühte telefoninumbrit.
• Kättesaadav peaaegu 40-s Euroopa riigis.

Käibemaksu (KM) tagastus ja aktsiisimaks

Maksud moodustavad suure osa kütuse hinnast. Shell võib aidata teil kiiresti ja lihtsalt saada käibemaksu ja aktsiisimaksu tagastuse kütusekaardi ostudelt kõikjal Euroopas, kus see on võimalik. FDE, Euroopa ühe juhtiva käibemaksutagastuse agentuuri, kaudu on Shell kütusekaardi klientidel võimalik saada käibemaks tagasi juba 14 päeva jooksul arve esitamisest, mis parandab rahavoogude juhtimist ja planeerimist.
Käibemaksu saab tagasi küsida 24 Euroopa riigis.
Riigid, kus on võimalik käibemaksu ja aktsiisimaksu tagasinõue

 Riik  Neto arveldus ja igakuine KM tagastus    Tavaline KM tagastus  Aktsiisimaksu tagastus
Austria x x
Belgia x x x
Bulgaaria x x
Hispaania x x x
Iirimaa x x
Itaalia x x x
Kreeka x
Luksemburg x x
Madalmaad x x
Norra x x
Poola x x
Portugal x
Prantsusmaa x x x
Rootsi x x
Rumeenia x
Saksamaa x x
Slovakkia x x
Sloveenia x x x
Soome x x
Suurbritannia x x
Šveits x
Taani x x
Tšehhi Vabariik x x
Ungari x x x

Peamised eelised:

• Parem rahavoog – käibemaks tagastatakse vaid 14 päeva jooksul arve esitamisest, mitte 12–18 kuu jooksul, nagu seda teevad mõne riigi maksuametid
• Parem rahavoogude planeerimine – võimalik kavandada rahavooge, sest on teada, kui palju ja millal saate käibemaksu tagasi
• Ajamahukate ja keerukate maksumenetluste professionaalne haldamine
• Usaldusväärne teave, milliste välismaal ostetud toodete (nt kütused, maksud, rehvid, lubrikandid jne) osas kehtib käibemaksutagastus
Shell pakub nelja tüüpi tagastamise teenust:
Neto arveldusega KM tagastus – See on kiireim meetod. KM kantakse teile üle 2 nädalat pärast arve kuupäeva. Teenust pakutakse euroShell arvetele ja see on kasutusel peaaegu 20 Euroopa riigis.
Tavaline KM tagastus – Selle meetodiga toimub tagastus pärast seda, kui maksuametid on tegelikult üle kandnud saadaoleva käibemaksu. Nimetatud teenus on vajalik neid riikides, kus neto arveldus ei ole lubatud või ei ole võimalik teie ettevõtte jaoks.
Igakuine KM tagastus – Teenus on kättesaadav klientidele, kes on liitunud neto arvelduse süsteemiga. See pakub täiendavat lahendust kõigile teistele arvetele, mis ei ole tasutud euroShell kaardiga, ja mille käibemaks tagastatakse teile igakuiselt.
Aktsiisimaksu tagastus – Lisaks käibemaksutagastusele võib Shell aidata osaliselt tagasi saada diiselkütuse ostudelt tasutud aktsiisimaksu. Teenus on kättesaadav Belgias, Prantsusmaal, Ungaris, Itaalias, Sloveenias ja Hispaanias.